N24SportNogometMladi Vatreni gaze sve pred sobom! Pala je i Austrija za šestu...

SPORT

Mladi Vatreni gaze sve pred sobom! Pala je i Austrija za šestu pobjedu u isto toliko kola

PODIJELITE ČLANAK
Hrvatska U21 reprezentacija upisala je šestu pobjedu u isto toliko kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Nakon Finske, Norveške, dva puta Azerbajdžana i Estonije, večeras je pala i Austrija koju su mladi Vatreni pobijedili na njihovom terenu s 3:1.

Izabranici Igora Bišćana su od početka nametnuli svoj ritam, a u 14. minuti dolaze i do vodstva. Fantastičan pogodak je postigao Lukas Kačavenda. Veznjak zagrebačke Lokomotive silovito je opalio sa skoro 30 metara i zatresao mrežu Austrijanaca.

U 41. minuti Hrvati dolaze i do drugog gola. Sučić je ubacio iz slobodnog udarca, a Bartol Franjić glavom u velikom luku sjajno pogađa za podebljanje vodstva.

I nakon povratka iz svlačionica, nastavila je Hrvatska s dobrom igrom. U 55. minuti već je bilo 3:0, a zabio je Luka Sučić s bijele točke.

Nakon trećeg gola Hrvati se opuštaju uvjereni kako se Austrijanci ne mogu vratiti. No, u 68. minuti Schmid zabija za 3:1 i taj gol daje krila domaćinima.

Pogodili su Austrijanci dva puta okvir gola, hrvatska obrana je u nekoliko situacija bila na konopcima, ali se uspjela obraniti predvođena vratarom Kotarskim.

Veliku pomoć su Bišćanovim izabranicima u tim trenucima davali i navijači. Iako se igralo u austrijskom Riedu, hrvatski navijači su tijekom cijelog susreta bili glasniji, a i bili su brojniji od domaćina.

Na kraju je završilo s 3:1 te je mlada hrvatska reprezentacija upisala još jednu pobjedu i suvereno drži vrh u skupini 1 (A).