Španjolska je prvi finalist Svjetskog prvenstva 2026. godine nakon uvjerljive pobjede nad Francuskom rezultatom 2:0 u polufinalnom susretu odigranom u Arlingtonu.
“Crvena furija” još je jednom potvrdila zašto se smatra jednim od glavnih kandidata za naslov svjetskog prvaka te će u finalu čekati pobjednika drugog polufinalnog dvoboja između Engleske i Argentine.
Junak susreta bio je Dani Olmo, koji je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica na prvenstvu. Španjolski veznjak dominirao je sredinom terena, neumorno sudjelovao u obrambenim i napadačkim zadacima te asistirao Pedru Porru za drugi pogodak, kojim je u 58. minuti praktički riješeno pitanje pobjednika. Njegova kreativnost, pregled igre i mirnoća pod pritiskom predstavljali su nerješiv problem za francusku obranu.
Španjolska je povela u 22. minuti, kada je Mikel Oyarzabal sigurno realizirao kazneni udarac. Nakon odmora uslijedila je sjajna akcija u režiji Olma, koji je uposlio Pedra Porra, a desni bek preciznim je udarcem postavio konačnih 2:0.
Francuska, predvođena Kylianom Mbappéom, tijekom susreta nije uspjela pronaći put do mreže raspoloženog vratara Unaija Simóna, pa je Španjolska potpuno zasluženo izborila plasman u veliko finale.
Izabranici Luisa de la Fuentea nastavljaju impresivan niz i sada su na korak od osvajanja naslova svjetskog prvaka, dok je Dani Olmo još jednom potvrdio kako je jedan od ključnih igrača ove španjolske generacije.
