U Beču ukraden rijedak Ferrari – trag vodi prema Bosni i Hercegovini?
Bečka policija intenzivno istražuje krađu rijetkog kolekcionarskog Ferrarija, koja se dogodila u noći između 24. i 25. travnja u mjestu Wiener Neudorf, južno od austrijske prijestolnice. Riječ je o crvenom modelu Ferrari 348 TB, koji je nekoć bio u vlasništvu ugledne milijarderske obitelji Lugner, a danas pripada 52-godišnjem Romanu G. iz Mödlinga.
Vlasnik sumnja da se radi o pažljivo isplaniranoj krađi:
“Ovo nije bio običan automobil. Riječ je o iznimno rijetkom kolekcionarskom primjerku – pravom automobilu iz snova”, izjavio je za medije.”
Zanimanje javnosti za slučaj dodatno je pojačano činjenicom da je automobil nekoć pripadao obitelji Lugner, koja je u Austriji poznata po svojim poslovnim i društvenim vezama.
Mogući trag prema BiH
Prema informacijama koje prenose austrijski mediji, među kojima i list Heute, nekoliko svjedoka već se javilo policiji. Jedan od njih tvrdi da je 26. travnja na autocesti A2 vidio crveni Ferrari natovaren na prikolicu kamiona s registarskim oznakama Bosne i Hercegovine. Kamion se navodno kretao u smjeru juga, prema granici.
Drugi očevidac tvrdi da je osobno vidio trenutak kada je Ferrari napustio podzemnu garažu iz koje je nestao, dok je više građana prijavilo viđenje automobila na kamionu u blizini Wiener Neustadta.
Istraga u tijeku
Policija trenutno prikuplja snimke nadzornih kamera i nastoji provjeriti sve tragove, uključujući i međunarodnu suradnju s nadležnim tijelima u Bosni i Hercegovini. Kako je riječ o rijetkom modelu koji teško prolazi nezamijećeno, vlasti se nadaju brzom pronalasku automobila.
Vlasti pozivaju sve građane koji imaju informacije o kretanju sumnjivog kamiona ili vozila da se jave najbližoj policijskoj postaji.
Foto: ILUSTRACIJA