Rukometna reprezentacija Hrvatske danas u 17:45 sati igra polufinalni dvoboj Europskog prvenstva protiv Njemačke. Nakon nastupa u švedskom Malmöu, izabranici su se preselili u danski Herning, gdje ih očekuje snažna podrška s tribina. Utakmicu će prenositi RTL, dok će gledatelji u Bosni i Hercegovini prijenos moći pratiti na Arena Sportu.
Pobjednik ovog velikog okršaja u nedjelju će igrati u finalu protiv boljeg iz večerašnjeg susreta Danske i Islanda, koji je na rasporedu u 20:30 sati. Reprezentacija koja izgubi u polufinalu borit će se za brončanu medalju.
Dodatnu težinu ovom susretu daje gotovo nevjerojatna statistika. Hrvatska i Njemačka dosad su odigrale 32 službene utakmice, a međusobni omjer savršeno je izjednačen – obje reprezentacije imaju po 14 pobjeda, dok su četiri dvoboja završila neriješenim ishodom. Takva ravnoteža rijetkost je i na najbolji način oslikava dugogodišnju rivalstvo i neizvjesnost ovih susreta.
Ipak, povijest velikih natjecanja blago naginje na hrvatsku stranu. Na olimpijskim igrama te svjetskim i europskim prvenstvima Hrvatska je slavila u devet od 13 međusobnih susreta. Upravo u trenucima kada je ulog bio najveći, hrvatski rukometaši češće su pronalazili put do pobjede protiv čvrste njemačke reprezentacije, što uoči današnjeg polufinala budi dodatni optimizam.
