Hrvatska rukometna reprezentacija osvojila je brončanu medalju na Europskom prvenstvu nakon što je u susretu za treće mjesto u Herningu pobijedila Island rezultatom 34-33 (17-14).
Ovo je sedma medalja hrvatskih rukometaša u povijesti europskih prvenstava, a četvrta brončana nakon odličja osvojenih 1994., 2012. i 2016. godine. Uz četiri bronce, Hrvatska u vitrini ima i tri srebrne medalje (2008., 2010., 2020.). Ukupno je to 16. medalja s velikih natjecanja, druga u nizu nakon srebra osvojenog prošle godine na Svjetskom prvenstvu. Island je, s druge strane, ostao na jednoj bronci s EP-a iz 2010. godine.
Hrvatska je od samog početka susreta nametnula ritam te se postupno odvajala. Već u šestoj minuti imala je dva gola prednosti (3-1), a sredinom prvog dijela prednost je narasla na šest pogodaka (12-6). Uslijedio je pad u igri, što je Island iskoristio i smanjio zaostatak, pa se na odmor otišlo s tri gola prednosti za hrvatsku vrstu (17-14).
U prvom poluvremenu istaknuo se Tin Lučin sa šest pogodaka, dok je Veron Načinović dodao četiri. Kod Islanda je najraspoloženiji bio Ingi Omar Magnusson sa šest golova, od čega pet iz sedmeraca.
U nastavku je Hrvatska ponovno povećala razliku te deset minuta prije kraja imala pet pogodaka viška (28-23). Kada je Marin Jelinić pogodio za 29-23, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno. Ipak, Island se vratio u završnici te minutu i pol prije kraja smanjio na samo dva gola zaostatka. Nakon promašenog sedmerca Hrvatske, Island je 65 sekundi prije kraja došao na minus jedan. Presudni pogodak postigao je Glavaš 40 sekundi prije kraja za 34-32, čime je osigurao pobjedu, dok je Island do kraja samo ublažio poraz.
Najbolji strijelac Hrvatske bio je Tin Lučin s devet golova, dok je kod Islanda Magnusson zabio 12 pogodaka, čak deset iz sedmeraca.
U finalu Europskog prvenstva kasnije se sastaju Danska i Njemačka. Obje reprezentacije love svoj treći naslov europskog prvaka – Danska nakon titula iz 2008. i 2012., a Njemačka nakon zlata osvojenih 2004. i 2016. godine.
