Milan Tegeltija, pravni savjetnik predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika, izabran je na sjednici Skupštine Fudbalskog kluba Borac za novog predsjednika kluba.
Tegeltija će na toj dužnosti naslijediti Stojana Malbašića, koji je ulogu predsjednika obavljao od kolovoza 2020. godine, prenosi Mondo.
Na Izbornoj sjednici bio je jedini kandidat za predsjednika, iako se nagađalo da bi najodgovorniju poziciju u klubu mogli uzeuzeti Slobodan Stanarević, izvršni direktor Autoputeva Republike Srpske, i Vedran Pušić, osnivač i izvršni direktor kompanije “Info Media Grupa”.
Telegtija je izabran jednoglasno, a predsjednička funkcija koju će obavljati u nadolazećem razdoblju predstavljat će njegov povratak u Borac, s obzirom na to da je 2010. i 2011. godine, kada je Borac osvojio Kup BiH i bio osvajač Premijer lige BiH, obavljao ulogu potpredsjednika.

