Hrvatski autoklub (HAK) izdao je upozorenje zbog očekivanog pojačanog prometa uoči i tijekom koncerta Marka Perkovića Thompsona, koji će se održati 5. srpnja na zagrebačkom Hipodromu. Zbog velikog broja posjetitelja, procijenjenog na oko 500.000, predviđa se znatno pojačan promet na autocestama, kao i na području Grada Zagreba.
Najintenzivnije prometno opterećenje očekuje se na dan koncerta, osobito na autocestama A1, A2, A3, A4 i A6, kao i na zagrebačkoj obilaznici, pri čemu HAK posebno ističe dolaske iz smjera juga. Već nekoliko dana prije samog događaja, a posebno 4., 5. i 6. srpnja, predviđa se povećan broj vozila i pješaka u Zagrebu, uz moguća usporavanja zbog privremene regulacije prometa.
S obzirom na očekivane gužve na glavnim prometnim pravcima, HAK savjetuje svim putnicima koji planiraju prolazak kroz Zagreb ili putovanje prema hrvatskim turističkim destinacijama da svoj put organiziraju prije 5. srpnja, kako bi izbjegli moguće zastoje i teškoće u prometu, te da planiraju putovanje pravovremeno se informirajući i prateći prometne informacije na mrežnoj stranici HAK-a i aplikaciji Croatia Traffic Info – HAK.

