Policijski službenici Ministarstva unutrašnjih poslova MUP Srednjobosanskog kantona poduzimaju pojačane aktivnosti u cilju osiguranja vjerske manifestacije „Sv. Ivo“, koja se održava 23. i 24. juna u Podmilačju kod Jajca.
U okviru priprema formiran je i Operativni stožer koji koordinira sve policijske aktivnosti, uključujući regulaciju saobraćaja na putevima prema hodočasničkom odredištu.
Iz MUP-a upozoravaju da se u narednim danima očekuje povećan broj vjernika koji pješice i vozilima dolaze prema Podmilačju, zbog čega će doći do pojačanog saobraćajnog opterećenja na magistralnim i regionalnim cestama.
Policija apeluje na vozače da voze maksimalno oprezno i poštuju saobraćajne propise, posebno na dionicama gdje se kreću hodočasničke grupe.
Također, upućen je apel i hodočasnicima da koriste reflektirajuće prsluke i pridržavaju se sigurnosnih pravila kako bi se smanjio rizik od nesreća.
Iz policije poručuju da odgovorno ponašanje svih učesnika u saobraćaju doprinosi većoj sigurnosti tokom ove vjerske manifestacije.
