Tijekom proteklog vikenda na području Kanton Središnja Bosna prijavljeno je 11 kaznenih djela, evidentirano 27 slučajeva narušavanja javnog reda i mira te 13 prometnih nesreća, priopćeno je iz MUP KSB. U nesrećama su dvije osobe lakše, a jedna teže ozlijeđena.
Posebno se izdvaja nesreća koja se dogodila u nedjelju, 14. lipnja 2026. godine, oko 18:20 sati u Ulici hrvatskih branitelja u Vitezu, u kojoj su sudjelovali osobni automobil i električni romobil.
Prema informacijama iz istrage, u nesreći su sudjelovali A.M. (1996.) iz Viteza koji je upravljao osobnim vozilom i D.T. (2008.) koji je upravljao električnim romobilom.
Vozač romobila zadobio je teške tjelesne ozljede te je zadržan na liječenju u Hrvatska bolnica „Dr. fra Mato Nikolić“ Nova Bila, gdje mu je pružena daljnja medicinska skrb.
Iz policije je potvrđeno da vozač automobila nije bio pod utjecajem alkohola (0,00 g/kg), a po nalogu tužiteljstva obavljena su vještačenja i očevid.
Prema dostupnim informacijama, ozlijeđeni mladić je stabilnog stanja i nije životno ugrožen, iako su ozljede okarakterizirane kao teže.
