Vitežanin Nikica Grgić iz naselja Šantići postigao je odličan rezultat na jednom od najpoznatijih europskih biciklističkih maratona – maratonu oko Bodenskog jezera. Ova prestižna utrka, koja se vozi kroz Njemačku, Austriju i Švicarsku, okupila je na tisuće profesionalnih i rekreativnih biciklista iz cijele Europe.
Grgić, koji već pet godina živi u Augsburgu, uspješno je odvozio zahtjevnu stazu dugu 150 kilometara te u ukupnom poretku zauzeo 142. mjesto. S obzirom na veliku konkurenciju i težinu rute, riječ je o značajnom sportskom uspjehu koji potvrđuje njegovu izdržljivost, predanost i dugogodišnji rad na biciklu.
Biciklizam kao način života
Nikica Grgić već godinama aktivno trenira i sudjeluje na brojnim natjecanjima. Iako je biciklizam za njega prvenstveno strast i način života, rezultati poput ovoga pokazuju da se može ravnopravno nositi s iskusnim vozačima iz cijele Europe.
Promocija Viteza na međunarodnoj sportskoj sceni
Ovim nastupom Grgić je još jednom pokazao da se upornošću i sportskim duhom mogu ostvariti zapaženi rezultati te istaknuo Vitez i Središnju Bosnu na međunarodnoj sportskoj karti. Njegov primjer može poslužiti kao motivacija mladima da se bave sportom i aktivno provode vrijeme.
