U subotu, 8. kolovoza u 11 sati, na Bilića groblju u filijali Bare, koja pripada župi Solakova Kula, bit će slavljena sveta misa povodom završetka obnove ovoga groblja.
Kako je navedeno u najavi, obnovom je ostvarena dugogodišnja želja vjernika – izgrađena je kapelica, ograđen je prostor groblja te je cijelo područje uređeno i očišćeno.
Na misno slavlje posebno su pozvana duhovna zvanja podrijetlom iz ove župe kako bi se obnovila nekadašnja tradicija zajedničkog okupljanja na Duhovski ponedjeljak.
Dan uoči mise, u petak 7. kolovoza, u duhovnom centru na Barama bit će upriličeno zajedničko druženje svećenika, redovnica, uzvanika i svih koji budu mogli sudjelovati, uz večeru i pjesmu.
Liturgijsko pjevanje i čitanja tijekom mise predvodit će časne sestre, a nakon euharistijskog slavlja, ako vremenske prilike dopuste, planirano je zajedničko druženje uz groblje. U slučaju kiše, susret će biti održan u duhovnom centru na Barama.
Tom će prigodom biti upućena i zahvala svima koji su svojim radom, donacijama i potporom pridonijeli izgradnji kapelice, ograđivanju i uređenju Bilića groblja.
