Meta Platforms dopustit će korisnicima Facebooka i Instagrama u nekim zemljama da pozivaju na nasilje protiv Rusa i ruskih vojnika zbog invazije na Ukrajinu, vidi se iz internih e-mailova koje je dobio Reutersu.
Iz mailova se vidi kako će se privremeno dopustiti i objave u kojima se zaziva smrt ruskoga predsjednika Vladimira Putina ili bjeloruskoga predsjednika Aleksandra Lukašenka u zemljama među kojima su Rusija, Ukrajina i Poljska.
Također se navodi da su pozivi na nasilje protiv Rusa dopušteni kada objave jasno govore o invaziji na Ukrajinu.
Mailovi pokazuju i da će Meta dopustiti veličanje ukrajinskog desničarskog bataljuna Azov, koje je inače zabranjeno.
Privremena promjena politike odnosi se na Latviju, Litvu, Estoniju, Poljsku, Slovačku, Mađarsku, Rumunjsku, Rusiju i Ukrajinu.
Nasime, prošli tjedana Rusija je zabranila upotrebu Facebooka u zemlji zbog, kako su rekli, ograničavanje pristupa ruskim medijima toj platformi.
Mailovi pokazuju i da će Meta dopustiti veličanje ukrajinskog desničarskog bataljuna Azov, koje je inače zabranjeno.
