Na stadionu u SAD-u, nakon velike pobjede nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine nad Katarom rezultatom 3:1 i plasmana u osminu finala Svjetskog prvenstva, zabilježen je manji incident na tribinama.
Prema snimcima koji kruže društvenim mrežama, među navijačima BiH pojavio se mladić sa srpskom zastavom, što je izazvalo burne reakcije dijela prisutnih i kratku napetost na tribinama. Uslijedila je verbalna rasprava između navijača, nakon koje je zastava oduzeta.
„Došlo je do kratkog verbalnog sukoba među navijačima, ali situacija je brzo stavljena pod kontrolu i nije došlo do većeg fizičkog incidenta“, navodi se prema dostupnim informacijama sa stadiona.
Nakon smirivanja situacije, atmosfera se vratila u uobičajeni navijački ritam, a fokus je ponovo prešao na sportski uspjeh reprezentacije.
Bosna i Hercegovina će u osmini finala igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država.
